Działania strażaków trwają od środowego wieczoru, a - jak zaznaczył bryg. Kierzkowski - zgłoszeń cały czas przybywa. Do godz. 6:00 w czwartek odnotowali niemal 800 interwencji, a do godz. 9 przybyło kolejnych 300. Wieczorem oficer prasowy komendanta wojewódzkiego poinformował, że w sumie mazowieccy strażacy przeprowadzili już ponad 1300 interwencji.

Reklama

- Do godziny 20:00 strażacy odnotowali 669 interwencji dotyczących usuwania przewróconych lub pochylonych niebezpiecznie drzew oraz zabezpieczania budynków mieszkalnych i gospodarczych - podkreślił bryg. Kierzkowski. Najwięcej akcji miało miejsce w powiecie płockim - 312, gostynińskim - 71, płońskim - 66, sochaczewskim - 32, mławskim - 30, sierpeckim - 27, a 18 w Warszawie. Ponadto wpłynęło 130 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach.

Cztery osoby ranne

Rano strażak informował również o czterech osobach rannych w wyniku przejścia frontu. Wszystkie poszkodowane osoby odniosły obrażenia na terenie najbardziej dotkniętego nawałnicą powiatu płockiego. Trzy osoby zostały ranne po tym, jak na samochód spadło drzewo na obwodnicy Gąbina. Z kolei w Płocku przy ul. Lachmana drzewo przewróciło się na jedną osobę.

Reklama

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Na Mazowszu burze spodziewane są także w nocy z czwartku na piątek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa, że w czasie burz spaść może nawet 60 mm deszczu i wiać z prędkością 100 km/h. Alerty wydane przez IMGW mają drugi stopień w trzystopniowej skali.