"Ci co hejtują i brutalnie atakują Was i Wasze rodziny, nie są godni miana polskiego polityka. Jesteśmy z Wami" - dodał minister edukacji.

Reklama

Wpis ministra dotyczy przyjęcia przez Sejm RP (m.in. głosami trzech posłów Kukiz'15) kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Ustawa wzbudziła ogromne kontrowersje i sprzeciw administracji USA.

Reklama

"Ten naukowiec (...) nie będzie na tej uczelni pracował"

Czarnek podkreślił, że wśród kadry polskich naukowców nie ma miejsca na "tego rodzaju hejterów". Czarnek odniósł się w TVP Info do krytyki m.in. ze strony opozycyjnych polityków i naukowców skierowanej pod adresem lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza. - Paweł Kukiz jest hejtowany w sposób skandaliczny - ocenił szef MEiN.

- Ten naukowiec, który w ten sposób obrzydliwie wyrażał się na temat posła (Pawła) Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował - powiedział Czarnek, odnosząc się do krytycznego głosu w sprawie Kukiza od jednego z polskich naukowców. Jak podkreślił, "nie ma miejsca na tego rodzaju hejterów wśród kadry polskich naukowców".