Jak ujawniło CBŚP, działania wymierzone w przestępców przeprowadzono w zeszłym tygodniu. Zatrzymanych zostało osiem osób, zaś dwie doprowadzono do prokuratury z aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Reklama

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga siedmiu podejrzanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego Dariuszowi B. grozi odpowiedzialność za kierowanie gangiem. 10 podejrzanym przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych - poinformowano w komunikacie. Sąd aresztował 10 podejrzanych.

W śledztwie podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mężczyzna karany wcześniej, m.in. za handel narkotykami. Według śledczych, jego prawą ręką była kobieta, której zadaniem było m.in. przekazywanie informacji innym osobom.

Reklama

Skoordynowana akcja

Jak wskazało CBŚP, w dniu akcji "niemal jednocześnie, wcześnie rano w kilku miejscach Warszawy i miejscowościach ościennych, policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, wsparci przez Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji BOA oraz inne Samodzielne Pododdziały Kontrterrorystyczne z Wrocławia, Łodzi, Katowic i Olsztyna, weszli do mieszkań zajmowanych przez podejrzanych".

Policjantów podczas przeszukań wsparli przewodnicy z psami służbowymi z KSP i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W wyniku sprawdzenia mieszkań i pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanych policjanci zabezpieczyli substancje, które są poddawane analizie - zaznaczono.

Odkryto także, że "poporcjowane substancje ukryte w obudowie gaśnicy i w różnych miejscach w piwnicach, najprawdopodobniej były przygotowane do sprzedaży".

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu mogli działać w ostatnich kilku miesiącach na terenie woj. mazowieckiego, a szczególnie w Warszawie. W tym czasie najprawdopodobniej handlowali amfetaminą, marihuaną, mefedronem czy kokainą.