Na ul. Królewskiej doszło we wtorek przed południem do awarii wodociągowej. Pękła rura o średnicy 250 mm – poinformował rzecznik MPWIK Marek Smółka. Ekipa stołecznych wodociągów odcięła dopływ wody. Bez dostaw są m.in. budynki Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz dowództwo Garnizonu Warszawskiego. Na miejsce został podstawiony beczkowóz.

Reklama

Zamknięto Królewską na odcinku między Krakowskim Przedmieściem a Niżyńskiego. - Ruch na ulicy Królewskiej, gdzie doszło do awarii wodociągowej został przywrócony - poinformował przed godziną 16:00 rzecznik MPWiK Marek Smółka. Dodał, że trwają prace nad przywróceniem dopływu wody do budynku Garnizonu Warszawskiego.

Jak mówił we wcześniejszej rozmowie z TVN Warszawa rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, uszkodzeniu uległ przewód z 1965 roku. - Pracujemy nad usunięciem awarii i nad tym, żeby ruch na Królewskiej mógł zostać jak najszybciej przywrócony. Uprzątnięcie miejsca awarii musi niestety jeszcze trochę potrwać. Na ten moment trudno powiedzieć, o której uda się zakończyć prace - poinformował wówczas Smółka.

Objazdy w centrum miasta

W miejscu, gdzie doszło do wycieku, mocno przechyliła się latarnia, dlatego policja zdecydowała się na całkowite wyłączenie ruchu na tym odcinku Królewskiej.

W związku z zamknięciem skrzyżowania Krakowskie Przedmieście z ul. Królewską autobusy zostały skierowane na objazd ulicami, którymi kursują w weekendy, gdy Krakowskie Przedmieście jest zamknięte dla ruchu – poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.

Jak informował reporter TVN Warszawa autobusy, które nie mogły przejechać, stały w długim korku. Zablokowany był także przejazd Krakowskim Przedmieściem.

Około godziny 11.30 wyciek został opanowany. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa naprawianie awarii.