Jak ustalili śledczy, do stojącego na staszowskim rynku wraz z dwoma innymi mężczyznami pokrzywdzonego w pewnym momencie podbiegł sprawca i zadał mu maczetą dwa ciosy w klatkę piersiową, powodując rozległe obrażenia zagrażające życiu. Pomimo obrażeń, pokrzywdzony zdołał uciec i wezwać pomoc.

Reklama

Przebieg zdarzenia

Pracujący nad sprawą policjanci ze Staszowa i Kielc zabezpieczyli nagrania z monitoringu, przesłuchali świadków, a także odtworzyli prawdopodobny przebieg zdarzenia. Pozwoliło to ustalić personalia podejrzewanego i rozpocząć jego poszukiwania. W poniedziałek 4 stycznia funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie Staszowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę - 37-letniego Wojciecha O. W jego mieszkaniu znaleziono również maczetę.

Prokurator przedstawił Wojciechowi O. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała w warunkach recydywy, ponieważ odbywał on w przeszłości karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko zdrowiu i mieniu.

Wyrok

We wtorek Sąd Okręgowy w Kielcach uznał oskarżonego winnym popełnienia zarzucanego mu czynu. Mężczyzna został skazany na 15 lat pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny.