To już kolejna w tym roku tak duża kumulacja. Na początku listopada, kiedy to do wygrania było 40 milionów zł, pięcioro szczęśliwców trafiło "szóstkę". Szansa na wygraną jest niestety minimalna.

Reklama

>>>Sprawdź, do czego potrzebne są nam loterie

Ale nie oznacza to, że "szóstki" w totka trafić nie mozna. Od 1996 roku ponad 570 osób stało się milionerami. Pierwsza wygrana powyżej miliarda starych złotych padła 23 listopada 1991 roku w Zabrzu i wyniosła dokładnie 1,5 miliarda złotych. Najwyższa w historii wygrana padła 2 czerwca 2004 roku w Warszawie i wynosiła 20 milionów 119 tysięcy złotych.

>>>Zobacz, jaka była najwyższa wygrana na świecie

Co zrobić, żeby wygrać? Po pierwsze, trzeba zagrać. Dla komfortu psychicznego raczej nie warto wybierać bloku cyfr w stylu 1, 2, 3, 4, 5, 6. I grać na numery, które kiedyś wygrały. Jeszcze nigdy w historii lotto nie powtórzył się ten sam zestaw szczęśliwych cyfr. Choć pewnie matematycy chętnie wyjaśnią, że z punktu widzenia rachunku prawdopodobieństwa każda kombinacja liczb jest tak samo prawdopodobna.

Średnio połowa graczy wybiera metodę na chybił-trafił - wynika ze statystyk Totalizatora Sportowego. Zdecydowana mniejszość skreśla swoje konkretne ulubione liczby. Są też prawdziwi maniacy, którzy analizują wyniki poprzednich losowań, wpisują je do tabel i skreślają następne liczby według sobie tylko znanych tajemniczych systemów.