Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela będzie chłodna. Poczucie chłodu może potęgować północny wiatr.

W dzień od 7 do 13 stopni

Reklama

Dzisiaj do końca dnia na południu i wschodzie kraju będzie przewaga chmur z przelotnymi opadami deszczu, a w rejonach górskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Jeżeli chodzi o temperaturę, to najcieplej będzie na zachodzie kraju – około 13 stopni Celsjusza, a najchłodniej na krańcach południowo-wschodnich i na Wybrzeżu – 7 stopni. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, jedynie na południu porywisty, z kierunku północnego - powiedział Michał Folwarski.

Reklama

Noc z przymrozkami

Noc niemal w całym kraju z przymrozkami i temperaturą w okolicach zera – minus jednego stopnia Celsjusza. Najchłodniej na Podhalu i Suwalszczyźnie, gdzie temperatury mogą spaść do minus 4 stopni. Na południu i wschodzie przewaga chmur i przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze pogodnie. Jedynie na zachodzie i północnym zachodzie mogą się lokalnie pojawić mgły. Wiatr słaby, wiejący z kierunku północno-wschodniego i wschodniego