Słoneczna pogoda powoduje, że wiele osób szuka ochłody i wypoczynku nad wodą. W takich miejscach nad bezpieczeństwem czuwają policjanci pełniący służbę na łodziach czy rowerach. Podczas trwającego weekendu utonęło trzech mężczyzn – zaznaczył rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Reklama

Jak dodał, z policyjnych statystyk wynika, że topią się głównie mężczyźni po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Apelujemy więc o ostrożność i zdrowy rozsądek – podkreślił rzecznik.

Trzy osoby utonęły

Podczas trwającego weekendu na Lubelszczyźnie utonęły już trzy osoby. W piątek wieczorem wyłowiono z jeziora Łukcze ciało 55-letniego wędkarza. Natomiast w sobotę po południu znaleziono zwłoki 33-latka, który zaginął w czwartek nad rzeką Wieprz w okolicy miejscowości Ciechanki Krzesimowskie. Natomiast po godz. 21 w sobotę strażacy wydobyli ciało mężczyzny ze zbiornika wodnego w Pokrówce. Trwa ustalanie jego tożsamości.

Dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie przekazał, że w niedzielę nie ma nowych zgłoszeń o utonięciach nad wodą. Interwencji związanych z upałami nie odnotowuje również lubelskie pogotowie.

Do godz. 18 w poniedziałek w całej Lubelszczyźnie obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C. Natomiast w nocy minimalna będzie wahać się od 16 do 19 st. C.

Autorka: Gabriela Bogaczyk