W piątek będzie gorąco i burzowo. Będziemy mieli typowe letnie ekstremalne zjawiska, czyli burze z deszczem. Niemal w całej Polsce są wydane ostrzeżenia na upały – poinformowała Pacocha.

Reklama

W piątek we wschodniej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, natomiast w zachodniej części oraz w Karpatach zachmurzenie duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm.

AKTUALNA POGODA>>>

Temperatura maksymalna od 27 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 34 stopni w Małopolsce i Wielkopolsce. Nad morzem od 23 stopni do 28.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 110 km/h.

W nocy na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm, lokalnie na Górnym Śląsku do 50 mm, silniejsze opady spodziewane są w pierwszej połowie nocy.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 20 stopni w centrum kraju.

Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 90 km/h, początkowo możliwe porywy do 110 km/h.

Autor: Jacek Buraczewski