W środę w całym kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Najwięcej słońca i najmniej opadów będzie na Suwalszczyźnie. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 35 mm.

Temperatura maksymalna od 24 stopni na zachodzie, 29-30 w centrum, do 32 stopni na wschodzie. W rejonach podgórskich Karpat od 19 do 26 stopni.

Reklama

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

AKTUALNA POGODA>>>

W nocy na wschodzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Najwięcej chmur będzie na Śląsku, Opolszczyźnie, Małopolsce i w Świętokrzyskiem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Na południu kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 16 stopni Celsjusza do 19, w rejonach podgórskich około 13 st. C.

Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w środę po południu i w nocy w całym województwie lubelskim i województwie pomorskim. Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich powiatów województwa małopolskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.