Szczeciński sąd wyłączył jawność rozprawy patoyoutubera Łukasza W. "Kamerzysty", Adriana S. i Wioletty K, którzy oskarżeni są o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością. Zarzut związany jest z nagraniem, które 9 kwietnia 2021 r. zostało zamieszczone w serwisie Youtube.

Reklama

Mogłoby to naruszyć ważny interes pokrzywdzonego - poinformowała sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Zachód w Szczecinie Beata Szczepańska.

"Znęcali się nad pokrzywdzonym"

Jak wskazali śledczy, podejrzani "znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności", a następnie zarejestrowali to i udostępnili na kanale prowadzonym przez jednego z nich.

Reklama

Wszyscy usłyszeli zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu.

Proces patoyoutubera rozpoczął się po raz drugi. Pierwszy proces Łukasza W. "Kamerzysty" oraz Adriana S. i Wioletty K. rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku.

Ponowne rozpoczęcie procesu związane było z ponad półrocznym zwolnieniem lekarskim sędzi rozpoznającej poprzednią sprawę.Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

autorka: Małgorzata Miszczuk