W sobotę strefa najsilniejszych opadów śniegu przeniesie się z południowego wschodu na północny zachód oraz w pasie od Mazur przez centrum kraju aż po Dolny Śląsk. Może tam spaść od 10 do 15 cm świeżego śniegu. Na pozostałym obszarze mniej opadów. Na wschodzie wystąpią opady mieszane deszczu i deszczu ze śniegiem. Rano mogą one przymarzać.

Reklama

Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na południu kraju, a na pozostałym obszarze od zera do 3 stopni. Najcieplej w rejonie Świnoujścia 4 stopnie.

Silny wiatr

Reklama

Wiatr będzie dość silny w porywach do 65 km/h w głębi kraju, a na Wybrzeżu do 80 km/h. W południowo-wschodniej części kraju wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W północnej Polsce wiatr z północnego wschodu i północy.

W nocy opady śniegu osłabną. Na Pomorzu i na krańcach zachodnich spadnie jeszcze od 5 do 8 cm. Na pozostałym obszarze może spaść deszcz i deszcz ze śniegiem. Najmniej opadów i najwięcej rozpogodzeń będzie na południu i południowym wschodzie kraju. Lokalnie mogą też wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -10 stopni Celsjusza na Podhalu, -5 stopni na południowym wschodzie, na przeważającej części ok. -1 lub 0 stopni, do 2 stopni na Wybrzeżu.

Wiatr w północnej części kraju będzie silniejszy i porywisty, na Wybrzeżu początkowo osiągający prędkość do 80 km/h, potem będzie słabł. Na południu kraju wiatr słaby, zmienny.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

autor: Jacek Buraczewski