Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że "sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże".

Reklama

Zatrzymanie sprawcy

W środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji poinformował PAP, że policjantom udało się zatrzymać sprawcę dewastacji.

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę. To 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak – powiedział. Dodał, że do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

Zarzuty obrazy uczuć religijnych

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy – dodał. Wskazał, że skradzionych przedmiotów jeszcze nie udało się odzyskać.

Święcichowski podkreślił, że mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 5 lat więzienia; został objęty dozorem policyjnym – zaznaczył Święcichowski.

Autorka: Anna Jowsa