W piątek po południu przed ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Stamtąd, pod hasłem "365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia" wyruszył marsz, który przejdzie przed Sejm.

Reklama

Warszawa

Uczestnicy, którzy przyszli przed ambasadę Rosji oprócz latarek mieli ze sobą transparenty z hasłami m.in.: "Rosja to państwo terrorystyczne" oraz flagi Ukrainy, Polski i biało-czerwono-białą - Białorusi.

W związku z demonstracją i przemarszem Warszawski Transport Publiczny poinformował na swojej stronie internetowej, że występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 116, 131, 166, 167, 168, 180, 503 i E-2.

W związku z pierwszą rocznicą rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę w wielu miastach w Polsce organizowane są marsze solidarności.

Kraków

W Krakowie z Wawelu przez ulicę Grodzką na Rynek Główny przejdzie marsz pod hasłem "Razem dla pokoju".

Rzeszów

W planach rzeszowskich obchody m.in. premiera wystawy "Trzymaj się siostrzyczko", debaty oraz przekazanie agregatów dla miast Ukrainy. Szczecińskie stowarzyszenie Mi-Gracja organizuje w piątek przemarsz ulicami miasta z niebiesko- żółtymi flagami. "Przeżyjmy ten dzień razem" – zachęcają organizatorzy. Zebrani na pl. Solidarności przejdą z niebiesko-żółtymi flagami przed Urząd Miasta.

Wrocław

Reklama

Z kolei uczestnicy wrocławskiego marszu spotkają się w piętek popołudniu na Rynku pod Pręgierzem. Następnie uczestnicy przejdą w kierunku placu Wolności na uroczystości Dnia Pamięci.

autorzy: Bartłomiej Figaj, Aleksander Główczewski