"Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Śródmieście sąd tymczasowo aresztował 23-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty dotyczące składania za pośrednictwem internetu propozycji o charakterze seksualnym 11-latce. Drugi zarzut to usiłowanie nieudolne tego samego przestępstwa; w tym przypadku za 12-latkę podawała się 17-letnia była partnerka podejrzanego" - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Reklama

Obywatelskie zatrzymanie 23-latka

Na razie przedstawione zarzuty dotyczą marca 2023 roku. Jak dodał prokurator, obecnie trwają ekspertyzy zabezpieczonych telefonów, ponieważ śledczy chcą sprawdzić, czy nie dochodziło do kontaktów mężczyzny z innymi małoletnimi. W kontaktach z małoletnimi 23-latek wykorzystywał telefony komórkowe - swój i babci.

Prok. Kopania wyjaśnił też, że 23-latek ujęty został w ramach obywatelskiego zatrzymania, w którym uczestniczyła jego była partnerka. Kobieta zaobserwowała, że mężczyzna nawiązuje za pośrednictwem internetu kontakt z 11-latką i składa jej propozycje o charakterze seksualnym, w tym m.in. utrwalania treści pornograficznych. Zdecydowała się wówczas na podjęcie radykalnych środków i sama podając się za 12-latkę, nawiązała kontakt ze swoim byłym już partnerem. W tym przypadku podejrzany także składał propozycje o charakterze seksualnym.

Podjęte następnie działania doprowadziły do ujęcia mężczyzny i przekazania go w ręce policji.

Podczas przesłuchania przed prokuratorem 23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów; nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska