Z najnowszych prognoz pogody wynika, że w najbliższych dniach w Polsce możemy spodziewać się ponad 30-stopniowych upałów. Jednak nie wszędzie i nie przez długi czas.

Reklama

Prognoza pogody na 10 dni: Upał i gwałtowne burze

"Orientacyjna prognoza modelu WRF-GFS Medium z gorącym, upalnym oraz niespokojnym pogodowo przyszłym tygodniem. Wraz z wysoką temperaturą powietrza pojawić mogą się także gwałtowne burze z silnymi porywami wiatru, intensywnym opadem deszczu oraz opadem gradu" – napisał IMGW na Twitterze.

Pogoda IMGW: Kiedy będzie najcieplej?

Według prognozy pogody na 10 dni najbliższe dni – do niedzieli włącznie – nie przyniosą jeszcze upałów. Temperatura będzie się kształtowała od 15-17 stopni do maksymalnie 25-26. Zmiana pogody nadejdzie po weekendzie.

Jak wynika z dołączonych do wpisu map, najcieplej będzie od poniedziałku 19 czerwca do czwartku 22 czerwca. W poniedziałek termometry na południowym zachodzie kraju pokażą 29-30 stopni.

Prognoza na 10 dni: Będzie ponad 30 stopni Celsjusza

W tym samym regionie gorąco będzie także we wtorek. Termometry wskażą tam ponad 30 stopni Celsjusza. 28-29 stopni będzie też w pasie województw zachodnich.

W środę najwyższa temperatura – 30 stopni - przeniesie się do północno-centralnej Polski. Na południu i na zachodzie nadal będzie jednak od 27 do 28 stopni.

W czwartek najcieplej będzie w pasie województw wschodnich – do 28 do 29 stopni. Podobna temperatura prognozowana jest w centrum kraju.

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

Oprócz prognozy temperatury na kolejne 10 dni IMGW udostępniło także przewidywania dotyczące deszczu. Będzie miał on związek z gwałtownymi burzami, które przewiduje pogoda na 10 dni.

Z opublikowanych map wynika, że największych opadów należy spodziewać się w piątek 16 czerwca w województwie podlaskim oraz w piątek 23 czerwca w województwie warmińsko-mazurskim.

Więcej deszczu spodziewane jest także w czwartek 22 czerwca w województwach nadmorskich oraz na Podkarpaciu.