Puławska policja ustala, czy katecheta ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Puławach dopuścił się przestępstwa. Funkcjonariusze sprawdzają, jakie informacje przekazywał nauczyciel dzeciom podczas lekcji, a jakie po zajęciach w szkole. Sprawę nagłośnili rodzice zaniepokojeni zdjęciami, jakie pojawiły się w profilu katechety na portalu społecznościowym. Mężczyzna stylizuje się m.in. na wilkołaka i wampira.

Reklama

Wojciech P. miał też nietypowe metody nauczania - uczniom podstawówki pokazywał sceny z horrorów, m.in. z "Egzorcysty". Mężczyzna tłumaczył się, że filmy oglądali tylko najstarsi uczniowie. Jednak nawet oni nie powinni tego widzieć - mają po 12 lat, a film ze względu na drastyczne sceny przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Katechetą rozpoczął pracę w puławskiej podstawówce w pażdzierniku zeszłego roku. Przyszedł na zastępstwo z polecenia proboszcza. Ksiądz twierdzi, że mężczyznę znalazł na liście absolwentów teologii szukających pracy. Wydział ds. Wychowania Katolickiego lubelskiej kurii cofnął Wojciechowi P. skierowanie do pracy katechetycznej. Musiał odejść ze szkoły.