"Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała notam, zgodnie z którym lądowisko w Chrcynnie zostało zamknięte do 23 lipca do godz. 23.59" - podał w środę w komunikacie Aeroklub Warszawski.

Żałoba i zawieszenie lotów

Reklama

Dodał, że społeczność stowarzyszenia jest głęboko wstrząśnięta tragedią, która rozegrała się na lotnisku, dlatego kieruje prośbę do wszystkich pilotek i pilotów o jego omijanie i uszanowanie czasu żałoby. "W związku z katastrofą Cessny 208 B Grand Caravan Aeroklub ogłasza żałobę i zawiesza działalność lotniczą na lotnisku Babice do niedzieli, 23 lipca, włącznie. Od poniedziałku 24 lipca 2023 roku sukcesywnie na lotnisku będą wznawiane loty" - dodał Areoklub Warszawski.

Katastrofa samolotu w Chrcynnie

W poniedziałek na lądowisku w Chrcynnie (woj. mazowieckie) doszło do wypadku lotniczego z udziałem samolotu Cessna 208B, należącego do Aeroklubu Warszawskiego.

Według danych na wtorkowy wieczór zginęło pięć osób: czterech mężczyzn i kobieta. Zginął pilot samolotu, trzy osoby znajdujące się przed budynkiem i jedna, która była w środku. Jak podała policja, osiem osób - w tym jedna nieletnia - zostało rannych, dwie z nich są w ciężkim stanie.

Autorka: Aleksandra Kuźniar