Zmiana czasu wpłynie na połączenia kolejowe

Jak podały PKP PLK, na noc zmiany czasu, gdy wskazówki zegarów zostaną cofnięte z godziny 3.00 na 2.00, opracowano specjalny rozkład jazdy. Pociągi pasażerskie około godz. 3.00 zatrzymają się na ok. 60 minut na najbliższej stacji, po czym wyruszą w dalszą drogę. Godziny przyjazdu do stacji docelowych – już według nowego czasu się nie zmienią.

Reklama

Zgodnie z informacją przekazaną przez zarządcę, postój obejmie 25 pociągów pasażerskich jadących po sieci kolejowej PKP PLK w momencie zmiany czasu: 13 pociągów PKP Intercity, dwóch RegioJet, czterech Kolei Mazowieckich, jednego Kolei Śląskich, jednego SKPL Cargo, dwóch PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz dwóch Polregio.

Gdzie znaleźć informacje o rozkładach PKP

Spółka przypomniała, że szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów można znaleźć na stronach internetowych przewoźników, w ich mediach społecznościowych, na infoliniach oraz u konduktorów.

Z kolei z informacji przekazanych przez PKP Intercity wynika, że w noc zmiany czasu z 28 na 29 października 13 pociągów tego przewoźnika zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Będzie to m.in. pociąg TLK Karpaty rel. Zakopane – Gdynia, który zatrzyma się na stacji Częstochowa od 01.57 czasu letniego i odjedzie o 02.03 czasu zimowego czy pociąg TLK Ustronie rel. Kraków Główny – Kołobrzeg, który postój rozpocznie na stacji Warszawa Wschodnia od 01.44 czasu letniego, a odjedzie o 02.12 czasu zimowego.

Przewoźnik podkreślił, że na wszelkie pytania podróżnych dotyczące kursowania pociągów PKP Intercity, odpowiadać będą konsultanci infolinii pod numerem telefonu +48 22 391 97 57. Infolinia PKP Intercity czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Informacjami służyć będą także drużyny konduktorskie pracujące tej nocy.