Wszystkich Świętych 2023. Czy sklepy są dziś otwarte?

Osoby chętne, by zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych, będą musiały obejść się smakiem. Ponieważ 1 listopada od wielu lat jest ustawowo wolny od pracy, to w ten dzień nie zrobimy zakupów w marketach. Niektóre sieci (np. Biedronka) postanowiły wydłużyć godziny otwarcia swoich sklepów w ostatnich dniach października, ale 1 listopada muszą być zamknięte.

Warto jednak zaznaczyć, że małe sklepy osiedlowe (np. Żabka) w naszej okolicy mogą być we Wszystkich Świętych otwarte. Nie musi to być regułą, ale niemalże pewnym jest, że właściciele małych placówek będą chcieli w ten dzień zarobić. Zwłaszcza, gdy wielkopowierzchniowa konkurencja musi być zamknięta.

Reklama
Reklama

Wszystkich Świętych 2023. Czy handel przy cmentarzach jest legalny?

Tak, zdecydowanie. Zakaz handlu nie obejmuje placówek, które w przeważającej większości zarabiają na handlu kwiatami. Tak więc w okolicach cmentarzy bez problemu legalnie zakupimy znicze bądź kwiaty, by móc pięknie udekorować groby.

Wszystkich Świętych. Gdzie jeszcze zrobimy zakupy?

Stacje benzynowe, strefy wolnocłowe lub apteki – przykładowo takie placówki mogą być otwarte w dzień Wszystkich Świętych. Handel może też być prowadzony w miejscach związanych ze sportem (np. pływalnie, siłownie). W tym przypadku warto jednak zaznaczyć, że większość takich placówek w dniu 1 listopada jest zwykle zamknięte.