Na stronie policji czytamy, że kilka dni temu policjanci z poznańskiej grupy pościgowej otrzymali wiadomość od hiszpańskiej policji z informacjami dotyczącymi poszukiwanego mężczyzny.

Okazało się, że ścigany przez nich Olgierd M. został zatrzymany w miejscowości Elche koło Alicante. Mężczyzna był poszukiwany od ponad trzech lat.

Reklama

Doszło do bójki. Sportowiec zmarł, podejrzany zniknął

Reklama

Jak informują służby, w styczniu 2020 roku 29-letni wówczas Dominik Sikora, zawodnik poznańskiego klubu zapaśniczego bawił się w jednym z klubów na poznańskim Starym Rynku. Przed lokalem został uderzony w twarz. Upadł na bruk, a kilka dni później w wyniku ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu.

Już kilka godzin po wydarzeniu policjanci, którzy zajęli się sprawą zidentyfikowali sprawcę. Rozpoczęli poszukiwania, ale podejrzany zniknął.

Funkcjonariusze wystąpili do Sądu o wydanie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że Olgierd M. mógł uciec do Szwajcarii. Mógł też ukrywać się w innych krajach poza Unią Europejską.

Olgierd M. wpadł w Hiszpanii

Zatrzymany w Hiszpanii Olgierd M. wkrótce zostanie przetransportowany do Polski. Mężczyzna trafi do aresztu śledczego w Poznaniu. Zostanie tam oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto prowadzących śledztwo w sprawie śmierci Dominika Sikory.