W piątek późnym popołudniem rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował PAP, że przed chwilą policjanci ze Starego Miasta oraz Północy zatrzymali mężczyznę, który uciekł podczas doprowadzania do policyjnego aresztu na Al. Marcinkowskiego. Dodał, że uciekinier ukrywał się w mieszkaniu na poznańskich Winogradach.

Reklama

Borowiak wskazał, że mężczyźnie - poza karą więzienia za kradzież, za którą został wcześniej zatrzymany - teraz grożą mu dodatkowo 2 lata więzienia za ucieczkę.

Mężczyzna uciekł sprzed komisariatu

Funkcjonariusze szukali w Poznaniu mężczyzny, który we wtorek po południu uciekł sprzed komisariatu przy ulicy Marcinkowskiego na Starym Mieście.

Policja dodaje, że uciekinier, zanim zbiegł, został zatrzymany za kradzież sklepową. Wykorzystał jednak moment nieuwagi i oddalił się.

Miał na sobie kajdanki

Służby znają tożsamość uciekiniera. - Wiemy, kto to jest, szukamy go. Będziemy też wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - powiedział redakcji tvn24.pl młodszy aspirant Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Jak po godzinie 13 poinformowała młodsza aspirant Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, służby sprawdzali miejsca i weryfikowali adresy, pod którymi zbieg może się znajdować. - Cały czas działamy - zaznaczyła. Mężczyzna w momencie ucieczki był zakuty w kajdanki.