Miejscami występować będą słabe opady śniegu, a na zachodzie i południu kraju również deszczu ze śniegiem i deszczu lub mżawki, marznących i powodujących gołoledź. Tam cały czas obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gołoledzią - zaznaczył Jakub Gawron.

Reklama

W zachodniej połowie kraju tworzyć się będą gęste mgły, które mogą być marznące. Może być ślisko na drogach. Widzialność będzie ograniczona do 200 metrów - dodał synoptyk.

Temperatura minimalna

Temperatura minimalna wahać się będzie od -6 na północnym wschodzie do -1 stopnia na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek w ciągu dnia zachmurzenie całkowite, jedynie z delikatnymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią również słabe opady śniegu. Na zachodzie kraju również deszczu ze śniegiem. Rano jeszcze miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju utrzymywać się będą marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 metrów - ostrzegł Gawron.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od -3 stopni na północnym wschodzie Polski, do +1 stopnia na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany. We wschodniej części kraju wiać będzie ze wschodu i południowego wschodu, z kolei na zachodzie wiatr zacznie skręcać na kierunki zachodnie.