"Na nagraniu opiekunki w sposób poniżających kazały starszej kobiecie pozdrawiać nieobecną opiekunkę do kamery. Starszej pani nie podobało się to. Dodatkowo na nagraniu widać było miejsca intymne starszej kobiety. Moją uwagę zwróciły również siniaki na nogach starszej kobiety" - czytamy w nadesłanej portalowi pultusk24.pl informacji.

Reklama

Zawiadomienie na policję

Dyrektor DPS w Pułtusku Annę Popowicz, potwierdziła w rozmowie z portalem, że kobiety są opiekunkami w tej placówce. Dyrektorka jest zszokowana zaistniałą sytuacją. Poinformowała również, że złożyła zawiadomienie na policję. Ze wstępnych informacji wynika, że policja poprowadzi postępowanie pod nadzorem prokuratury z Art. 191a § 1:

Reklama

"Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Oświadczenie dyrektorki DPS

"Oświadczam, że sytuacja dotycząca dwóch opiekunek zatrudnionych w Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku, o której dziś zostałam poinformowana, jest niedopuszczalna i karygodna. Nigdy nie powinna się wydarzyć, a szczególności w jednostce pomocy społecznej – miejscu, którego bezwzględnie jednym z podstawowych obowiązków jest zagwarantowanie prawa do poszanowania godności, okazywanie szacunku oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa każdemu mieszkańcowi tegoż Domu. Tym bardziej jestem zszokowana i oburzona, że doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy dopuścili się takiego zachowania. Wobec obydwu pań zostały wszczęte procedury, mające na celu niezwłoczne wyciągniecie konsekwencji o charakterze dyscyplinarnym. Dzisiaj zostało również złożone na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" - czytamy w oświadczeniu dyrektor Anny Popowicz.