W połowie września 2023 roku w jednej z kamienic w Brójcach (powiat międzyrzecki) doszło do zabójstwa 75-letniej kobiety. Powołano specjalny zespół, w skład którego weszli doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności tej zbrodni oraz ustalić, zatrzymać i postawić pod stan oskarżenia osobę za to odpowiedzialną.

Reklama

Istotny dowodowo udział w czynnościach mieli biegli z Zakładu Genetyki Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wszystkie te działania skutkowały systematycznym zawężaniem kręgu osób podejrzanych o zabicie kobiety.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laboratorium kryminalistycznego, uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów, pozwoliły na wskazanie osoby, która najprawdopodobniej dopuściła się popełnienia przestępstwa. Wszystkie czynności nadzorowane były przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim.

19-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego policjanci zatrzymali 27 grudnia 2023 roku. Tego samego dnia w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa, a następnie decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.