"Chcąc zachować pełną transparentność prowadzonych działań informujemy, że decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy, niemal natychmiast po otrzymaniu informacji, została wdrożona procedura zmierzająca do wydalenia ze służby jednego z funkcjonariuszy, który w dniu 7 stycznia 2024 roku przystąpił do realizacji zadań służbowych w stanie nietrzeźwości" – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

Reklama

Przyszedł pijany do pracy. Policjant miał 3 promile alkoholu

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 stycznia. Działania podjęte przez funkcjonariuszy, takie jak przeprowadzenie wszelkich niezbędnych ustaleń i testów na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdziły ten fakt, ponieważ alkomat wykazał 3 promile alkoholu - informuje portal olesnicainfo.pl.

Reklama

Prokuratura nadzoruje sprawę

"W naszej formacji nie było i nie ma przyzwolenia na wszelkie przejawy łamania prawa, więc już tylko godziny dzielą go od zwolnienia ze służby. Tego typu przypadki mają charakter incydentalny i każdy z nich jest wnikliwie analizowany, a gdy tylko potwierdzają się informacje o naruszeniu dyscypliny służbowej lub łamaniu prawa, wdrażane są od razu wszystkie procedury. Podejmowane w tej sprawie działania i czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy" – czytamy w komunikacie policji.