W Katowicach kryminalni z KWP zatrzymali 33-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego o handel ludźmi.

Metody werbunku i wykorzystywania ofiar

Mężczyzna wykorzystywał młode nastoletnie kobiety i kierował grupą przestępczą. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że 33-letni Bułgar od 10 lat kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. 33-latek sam także zajmował się werbowaniem kobiet.

Reklama

Jedna z pokrzywdzonych poznała podejrzanego 10 lat temu, gdy była nastolatką. Mężczyzna wykorzystał wtedy trudną sytuację domową nastolatki i poprowadził znajomość w taki sposób, że pokrzywdzona uwierzyła w szczere zamiary stworzenie z nią romantycznego związku. Jednak początkowo miłosna relacja szybko zmieniła się w koszmar, z którego młoda kobieta nie potrafiła samodzielnie się wydostać. Mężczyzna zaczął zmuszać pokrzywdzoną do prostytucji, z czego czerpał korzyści finansowe. Sprawca był bezwzględny. Aby wymusić od kobiety posłuszeństwo, stosował wobec niej przemoc fizyczną, zamykał ją na klucz w pokoju i ograniczał jej dostęp do jedzenia.

Reklama

Mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych z KWP w Katowicach, groził swojej ofierze, że skrzywdzi jej rodzinę, jeśli spróbuje się od niego uwolnić.

Zatrzymanie i oskarżenie 33-letniego Bułgara

Pracujący nad sprawą kryminalni w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Sosnowcu zgromadzili mocny materiał dowodowy i przystąpili do zatrzymania podejrzanego. 33-latek usłyszał szereg zarzutów, w tym kierowanie grupą przestępczą, handel ludźmi oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. W myśl znowelizowanych przepisów kodeksu karnego grozi mu do 20 lat więzienia.