Antoni Macierewicz zalał Polskę kłamstwami i to się skończy. Polska musi odzyskać jeden mianownik i to jest prawda - powiedział w Sejmie Cezary Tomczyk.

Reklama

MON o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Polityk powiedział, że na podkomisję Antoniego Macierewicza państwo wydało 33 mln zł, w tym 12,5 mln zł to pensje członków podkomisji.

"W raporcie wskazano ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku samolotu TU-154M oraz wydano stosowne zalecenia, które mają zapobiec podobnym wypadkom. Raport KBWLLP jest dokumentem kompletnym, opracowanym w Polsce przez narodowych ekspertów z zakresu prawa lotniczego, bezpieczeństwa lotów, konstruktorów, inżynierów oraz aktywnych pilotów i podstawę do oceny przebiegu i okoliczności katastrofy z 10 kwietnia 2010 r." - napisano na stronie MON.

Powołanie zespołu

"19 stycznia br. w Ministerstwie Obrony Narodowej powołano zespół do spraw oceny funkcjonowania podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego. Zespół składa się z grupy ekspertów, którzy mają ocenić rzetelność, zasadność oraz gospodarność działań podejmowanych przez byłą Podkomisję MON ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r." - dodano.