We wrześniu 2021 roku policja rozbiła grupę osób, trudniących się handlem nielegalnym towarem za pośrednictwem Internetu.

Handlowali podróbkami

W toku śledztwa funkcjonariusze wpadli na trop osób, oferujących w sklepach internetowych podróbki markowych perfum.Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie doprowadziło do wyjaśnienia okoliczności tego przestępczego procederu.

Reklama

Polegał on na zakładaniu sklepów internetowych, za pośrednictwem których sprzedawane były podrobione perfumy. Witryny internetowe były profesjonalnie przygotowane, a zdjęcia podróbek wykonywane przez zawodowego fotografa. Policjanci w trakcie czynności zlikwidowali magazyn, w którym przechowywane były nielegalne towary.

Ponad tysiąc osób pokrzywdzonych

Zabezpieczono ponad 3 tysiące podrobionych perfum. Prowadzone postępowanie wykazało, że w tej sprawie zostało pokrzywdzonych ponad tysiąc osób, w tym podmioty gospodarcze z całego kraju. W toku postępowania ustalono, że przestępcza grupa miała wprowadzić na rynek ponad 5 tysięcy podrobionych perfum, sprzedając je jako produkty oryginalne. Ich szacunkowa transakcyjna wartość to blisko 140 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia przeciwko 6 osobom

Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym dwóm kobietom w wieku od 31 do 34-lat oraz czterem mężczyznom w wieku od 32 do 55-lat, zawierający łącznie 1119 zarzutów.