Jak czytamy w policyjnym komunikacie, funkcjonariusze o sprawie zostali zaalarmowani 1 lutego po godzinie 16.

Zgłosiła się do nich pracowniczka socjalna z Chełmka, która podczas wizyty u jednej z rodzin zauważyła, że matka dwójki małych dzieci sprawia wrażenie osoby będącej pod wpływem narkotyków.

Z jej relacji wynikało, że kobieta była pobudzona i zachowywała się irracjonalnie.

Reklama

Marihuana w ślinie

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali pracowniczkę socjalną oraz 28-letnią mieszkankę gminy Chełmek i dwoje jej dzieci w wieku 2 i 9 lat.

Podczas czynności policjanci poddali 28-latkę badaniu na zawartość narkotyków w ślinie. Tester wykazał obecność marihuany. Dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny.

Wobec 28-latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki.

Reklama

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Policja apeluje - reagujmy

W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym.

W pilnych przypadkach gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.