Oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Olkuszu kom. Katarzyna Matras poinformowała, że zgłoszenie od pracownika socjalnego o podejrzeniu, że nietrzeźwi rodzice opiekują się dwójką dzieci wpłynęło do dyżurnego policji w czwartek wieczorem.

Reklama

Pijani opiekowali się dziećmi

Do mieszkania skierowano policyjny patrol, który zbadał trzeźwość rodziców. Okazało się, że oboje byli pijani - matka miała 3,2 promila, a ojciec 3 promile alkoholu. Pod ich opieką były dzieci w wieku roku i sześciu lat.

Małoletnie dzieci decyzją sądu przekazano pod opiekę rodziny zastępczej, a sprawa nietrzeźwych rodziców trafiła na policję. Teraz funkcjonariusze będą ustalać czy rodzice swoim zachowaniem stworzyli bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka - przekazała policjantka.

Apel policji

Funkcjonariusze apelują do osób, które są świadkami takich zachowań, aby reagowali i zgłaszali je do odpowiednich instytucji. "Pamiętajmy, że zgłoszenie może zapobiec tragedii, ale też jest pomocne w celu podjęcia odpowiednich działań przez instytucje, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży - tłumaczy policja.