O sprawie poinformowała we wtorek asp. Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. 55-letnia kobieta pod koniec ub.r. nawiązała znajomość z mężczyzną na portalu społecznościowym. Twierdził on, że pracuje jako inżynier morski i opowiadał o swoim życiu. Potem zaczął zapewniać ją o swojej miłości oraz planował wspólną przyszłość.

Reklama

"Przesyłka zagrożona przez piratów"

Bardzo szybko poprosił kobietę o pomoc, chodziło o odbiór przesyłki, która mogła być zagrożona przez piratów. Kobieta zgodziła się i podała mu swoje dane. Wkrótce otrzymała powiadomienie wraz z numerem konta do uiszczenia opłaty - przekazała policjantka.

Po wpłaceniu żądanej kwoty przez 55-latkę okazało się, że konieczne są kolejne wpłaty, ponieważ przesyłka zawiera pieniądze. Mężczyzna zapewniał ją, że zwróci wszystko i całe życie spędzą już razem. W ten sposób straciła ponad 100 tys. zł. Kiedy zrozumiała, że została oszukana, zgłosiła sprawę na policję.

Policja apeluje o ostrożność

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. "Oszuści nie mają skrupułów, a fikcyjne relacje potrafią utrzymywać miesiącami tylko po to, żeby wyłudzić pieniądze" – podkreśliła asp. Klimek.