W czwartek dużo chmur. Lokalnie na północy kraju możliwe są większe przejaśnienia.

Pogoda na tłusty czwartek

Nad morzem oraz na wschodzie wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, natomiast w południowej połowie kraju opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz. Lokalnie na południu Polski mogą pojawić się opady marznące powodujące gołoledź.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 st. C na północnym wschodzie, około 2-3 st. pokażą termometry w centrum, najcieplej, bo do 4 st. będzie na Opolszczyźnie.

Reklama

Wiatr słaby i umiarkowany powieje z kierunków południowych.

Jak będzie w nocy?

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnianiami tylko na północy kraju. W centrum spadnie śnieg i deszcz ze śniegiem. Na południowym zachodzie deszcz. Lokalnie w południowej połowie kraju możliwe są powodujące gołoledź marznące opady.

Temperatura minimalna od minus 6 st. C na Suwalszczyźnie, w centrum kraju termometry pokażą około 0 st., najcieplej będzie na Górnym Śląsku do 3 st. C.

Wiatr na północy będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu oraz wschodu. Na południu będzie słaby i umiarkowany, ale okresami porywisty i będzie wiał ze zmieniających się kierunków.