Wygląda na to, że zima powróci na chwilę do Polski. Jednak nie na długo. Wraz z nią wrócą opady śniegu i marznącego deszczu, które mogą paraliżować ruch drogowy w wielu regionach kraju. Warunki drogowe podczas opadów mogą być trudne, zwłaszcza że oprócz śniegu może także popadać deszcz, który przy ujemnej temperaturze będzie zamarzać, tworząc groźne oblodzenie. Może się zrobić bardzo ślisko.

Reklama

Najnowsza prognoza IMGW

Na profilu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w serwisie X pojawił się model, który przedstawia, w których regionach Polski będzie padał śnieg w najbliższych dniach.

To może być krótki zryw - czytamy w poście IMGW w serwisie X.

Gdzie będzie padać śnieg 8 lutego?

W tłusty czwartek, 8 lutego według modelu śnieg od północy miał padać w okolicach Koszalina, Gdańska, Suwałk, Olsztyna i Białegostoku. Tam mogła pojawić się centymetrowa pokrywa śnieżna. Nieco więcej, bo aż 3 cm o tej godzinie zaobserwowano w okolicach Zakopanego. Od tamtej pory w tych rejonach śnieg cały czas sypał.

O godzinie 04:00 pokrywa śnieżna w Zakopanem miała wynosić już 6 cm, a w Olsztynie 3 cm. Padać miało zacząć także na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach, przesuwając się w stronę Krosna. Opady śniegu mogły się pojawić również w województwie dolnośląskim - głównie w okolicach Szklarskiej Poręby i Karpacza.

O godzinie 10:00 w czwartek w tych samych regionach śnieg miał cały czas prószyć. Najwięcej pokrywy śnieżnej miało być w Zakopanem - o tej godzinie już ponad 10 cm. W Olsztynie nadal na poziomie 3 cm, a w pozostałych regionach na poziomie 1 cm.

Reklama

O godzinie 18:00 w Zakopanem przewiduje się pokrywę śnieżną na poziomie 7 cm. W Olsztynie na poziomie 3 cm, w Rzeszowie i okolicach - 1 cm, w okolicach Kielc - 1 cm, w Gdańsku - 2 cm, w Koszalinie, Suwałkach, Białymstoku po 1 cm. Cały czas będzie sypać.

O godzinie 22:00 śnieg będzie padał nie tylko w wyżej wymienionych miejscach, ale także w:

  • Łodzi - tam pokrywa śnieżna o tej godzinie na poziomie 2 cm,
  • Warszawie - na poziomie 1 cm,
  • Lublinie - na poziomie 2 cm,
  • Poznaniu - na poziomie 1 cm,
  • Bydgoszczy - na poziomie 2 cm.

O 22:00 w Zakopanem i w Kielcach można spodziewać się śniegu na poziomie 5 cm, w Rzeszowie na poziomie 1 cm, w Koszalinie - 1 cm, w Gdańsku - 2 cm, w Olsztynie - 3 cm, w Suwałkach i Białymstoku - 1 cm.

Gdzie spadnie śnieg 9 lutego 2024?

W piątek, 9 lutego, o północy najwięcej pokrywy śnieżnej, bo wynoszącej aż 8 cm, można spodziewać się w Kielcach i okolicach. W Zakopanem i w Lublinie - 4 cm. W Łodzi 3 cm. W pozostałych rejonach pokrywa utrzyma się na poziomie z czwartku godz. 22:00.

O 04:00 w Kielcach można spodziewać się już 9 cm śniegu, w Lublinie 6 cm, w Zakopanem, Olsztynie i w Łodzi 3 cm, a w Rzeszowie, Białymstoku, Suwałkach, Koszalinie, Poznaniu i Toruniu - 1 cm. Jak sytuacja będzie wyglądała w następnych godzinach?

O 08:00 będzie padać także w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Tam pokrywa śnieżna na poziomie 1 cm. Najwięcej, bo aż 8 cm śniegu może pojawić się w Kielcach, a 6 cm w Lublinie. W Zakopanem nieco się uspokoi i o tej godzinie ma być już tylko 2 cm śniegu.

Około 12:00 śnieg może pojawić się także w Szczecinie. W Poznaniu może być już wówczas 4 cm śniegu. W Zakopanem 1 cm, w Warszawie, Gorzowie Wlkp. i Gdańsku 2 cm, 3 cm natomiast w Łodzi, Olsztynie i Bydgoszczy. 6 cm może być w Lublinie, a 7 cm w Kielcach.

Front będzie przesuwał się na północno-wschodzią część kraju. Z tego względu w piątek o 23:00 śnieg może padać w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Warszawie, Kielcach - tam przewiduje się 4 cm śniegu, w Koszalinie i Poznaniu - 3 cm, w Toruniu, Gorzowie i Łodzi - 2 cm, 1 cm pokrywy śnieżnej może pojawić się w Suwałkach i okolicach Szczecina. W Zakopanem 1 cm.

Czy śnieg będzie padał w sobotę, 10 lutego?

W sobotę o godz. 06:00 śnieg nadal będzie padał we wcześniej wymienionych miejscowościach. Front nadal będzie wędrował w kierunku północno-wschodnim. O tej godzinie w Gdańsku i Olsztynie może być już 6 cm śniegu, w Suwałkach, Kielcach i Lublinie - 4 cm, w Koszalinie, Bydgoszczy, Warszawie i Białymstoku - 3 cm, 2 cm w Poznaniu i Toruniu, a 1 cm w Gorzowie i Szczecinie.

Tego samego dnia o 16:00 1 cm śniegu ma być w Kielcach, Warszawie, Toruniu, Poznaniu. 2 cm w Lublinie, Koszalinie i Bydgoszczy. 3 cm śniegu w Białymstoku, 4 cm w Suwałkach, a 5 cm w Gdańsku i Olsztynie.