Do wybuchu doszło w budynku przy ulicy Matejki. Jedna z poszkodowanych osób doznała ciężkich obrażeń. Wysłano do niej śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

Ewakuowano prawie 30 osób

Reklama

- Wszyscy zostali już ewakuowani z budynków, w sumie 29 osób. Dziesięć z nich zostało ewakuowanych za pomocą takich masek ucieczkowych, do których powietrze podawane jest nadciśnieniowo. Dzięki temu osoba ewakuowana może spokojnie przechodzić przez strefy zadymione. W taki sposób ewakuowaliśmy te osoby przez klatkę schodową. Poszkodowanych zostało łącznie sześć osób - przekazał oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu kapitan Paweł Piorun.

Reklama

- W tym momencie przewietrzamy piwnicę oraz klatkę schodową, żeby nadzór budowlany mógł prowadzić swoje czynności w celu zweryfikowania, czy budynek nadaje się do dalszej eksploatacji - dodał.

Poszkodowani mogą zostać pod dachem schroniska

Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.

- Osoby poszkodowane zostały natychmiast otoczone opieką. Tak długo, jak będzie potrzeba, mogą zostać pod dachem schroniska w Świnoujściu - powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świnoujściu Jarosław Jaz.