Od kilku tygodni w Polsce trwa protest rolników. Jednym z postulatów jest m.in. odstąpienia od przepisów Zielonego Ładu. Jest to pakiet unijnych ustaw, których celem jest osiągniecie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku.

Reklama

W praktyce oznacza to, że rolnicy mają się dostosować do bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji. Zmiany unijne zakładają zapewnienie ludziom zdrowej żywności.

Ksiądz o Zielonym Ładzie. Skomentował jednym słowem

Zielony Ład skomentował znany w sieci ks. Daniel Wachowiak. "STOP "zielony ład!!!" - napisał duchowny. Wcześniej kapłan mówił m.in. o budowie Centralnego Środka Komunikacyjnego.

"Wyobrażam sobie manifestację TAK dla CPK, w której pójdą ludzie z niemal wszystkich grup reprezentujących Naród. To wydarzenie, w którym jest możliwe to, że będąc w sutannie szedłbym obok osób niosących flagę lgbt. TAK dla CPK!" - skomentował.

Reklama

Kontrowersyjne wypowiedzi ks. Daniela Wachowiaka

Wypowiedzi ks. Daniela Wachowiaka budzą sprzeczne reakcje wśród internautów. Mowa m.in. o jego komentarzu do tańca posłanek w Sejmie.

"Musiały w Popielec zatańczyć w Sejmie. A jak. Wyszło mało atrakcyjnie, a ze strony duchowej dała o sobie znać mroczna strona ich wnętrz. Cóż. Świat metafizyczny nie znosi próżni. Jak nie służenie Duchowi Świętemu, to trzeba głupio i banalnie" - grzmiał ks. Daniel Wachowiak.