Przypomnijmy, że ciała 49-letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny znaleziono w środę w ich mieszkaniu w Ostródzie. Mieli rany kłute i cięte. Policja poszukiwała córki zamordowanego małżeństwa. Kobieta mieszkała z rodzicami.

Reklama

Sprawczyni grozi dożywocie

W czwartek podkomisarz Michał Przybyłek poinformował, że w sprawie została zatrzymana 27-latka. W czwartek usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa. Pozwala na to zgromadzony w sprawie materiał dowodowy. Grozi za to dożywocie.

- 27-latkę zatrzymał patrol policji w powiecie ostródzkim, w pobliskiej miejscowości - podkreślił Przybyłek.

W mieszkaniu znaleziono martwe małżeństwo

Policję w środę powiadomił jeden z członków rodziny, że 57-letni mężczyzna nie pojawił się w pracy. Zaniepokojony krewny przyszedł pod dom bliskich. Mając przeczucie, że stało się coś złego, poprosił policję o interwencję. Policjanci weszli siłowo do mieszkania. Na podłodze w jednym z pomieszczeń znaleźli ciała 49 -letniej kobiety i 57-letniego mężczyzny. Małżonkowie mieli rany cięte i kłute. Grupa dochodzeniowo-śledcza z technikami kryminalistyki pod nadzorem trzech prokuratorów wykonywała na miejscu czynności.

Śledczy na podstawie zabezpieczonych śladów i sposobu ułożenia zwłok wstępnie ustalili, że do śmierci małżeństwa przyczyniły się osoby trzecie.

Policja rozpoczęła poszukiwania zameldowanej w tym mieszkaniu córki zamordowanego małżeństwa. W środę wieczorem zatrzymano kobietę i przewieziono do izby zatrzymań.