Spytkowice. Ujawniono zwłoki dwóch kobiet

Ciała dwóch kobiet ujawnili policjanci w środę w jednym z domów w Spytkowicach. Rzecznik wadowickiej komendy powiatowej st. asp. Agnieszka Petek powiedziała, że na miejscu zdarzenia pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator.

Reklama

W jednym z domów jednorodzinnych w Spytkowicach ujawniono w środę zwłoki dwóch kobiet. Na miejscu zdarzenia pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci obu kobiet - powiedziała Agnieszka Petek.

St. sierż. Mateusz Lenartowicz z biura prasowego małopolskiej policji powiedział, że ciała kobiet ujawniono po południu. Do budynku, w którym się znajdowały, policjanci weszli z pomocą strażaków. Było wejście siłowe - podał.

Sprawą zajmuje się wadowicka prokuratura rejonowa. Policja nie podaje szczegółów sprawy.

Podejrzenie zabójstwa

Lokalne media, powołując się na nieoficjalne źródła, podały, że kobiety - matka i córka - miały obrażenia, co mogłoby wskazywać, iż padły ofiarą zabójstwa.

Według ustaleń portalu "Wadowice Online", matka miała 74 lata, a córka 49. W związku z tą sprawą poszukiwany ma być mężczyzna, członek rodziny - informuje portal.

Inny lokalny wydawca, Wadowice24, przekazał, że poszukiwania zostały zainicjowane dzięki zgłoszeniu się na policję pracodawcy jednej z kobiet. Była ona bibliotekarką w miejscowej szkole i nie przyszła do pracy. Szkole nie udało się z nią skontaktować.