Do tego tragicznego wypadku doszło 16 września 2023 roku na autostradzie A1 w miejscowości Sierosław (okolice Piotrkowa Trybunalskiego).

Reklama

BMW, które jechało z ogromną prędkością (253, km/h), uderzyło w tył osobowej kii. Auto zjechało na pas awaryjny, po czym stanęło w płonieniach.

Trzyosobowa rodzina zginęła w wypadku na A1

W wyniku tego wypadku zginęła trzyosobowa rodzina, która poruszała się autem marki Kia. Z kolei kierowca bmw - 32-letni Sebastian M. nie odniósł obrażeń.

Reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna odjechał z miejsca wypadku. Nie udzielił pomocy ofiarom. Co więcej, po tej tragedii opuścił Polskę, nie został od razu zatrzymany przez śledczych. Za mężczyzną wystawiono list gończy. 4 października zatrzymano go w Dubaju.

Zbigniew Ziobro, który był wtedy ministrem sprawiedliwości, złożył wniosek dot. ekstradycji Polaka. W lutym poinformowano, że uchylono areszt ekstradycyjny. Z kolei władze ZEA zastosowały inne środki zapobiegawcze wobec 32-latka.

Reklama

Nowe informacje ws. ekstradycji Sebastaiana M.

Teraz rzeczniczka Prokuratora Generalnego Anna Adamiak przekazała Wirtualnej Polsce, że "Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim czeka do 12 kwietnia na uzupełniającą opinię biegłego z zakresu wypadków samochodowych. To dodatkowe pytania, dotyczące tego, czy okoliczności tego zdarzenia mogą pozwolić na przyjęcie, że ten czyn miał inny charakter niż opisany w zarzucie. Chcemy, żeby dokumentacja była jak najpełniejsza i żeby materiał dowodowy jak najbardziej oddawał okoliczności zdarzenia.

Rzeczniczka dodała również, że prokuratura mogłaby zmienić kwalifikację czynu na A1 jako katastrofę w ruchu lądowym.