W niedzielny wieczór 46-letnia kobieta z Ukrainy zgłosiła się do dyżurnego Komisariatu Kolejowego Policji w stolicy, informując o dwóch morderstwach, które miały miejsce w opuszczonym budynku na warszawskiej Woli.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, wysyłając na miejsce zarówno funkcjonariuszy kryminalnych, jak i służby prewencyjnej KRP Warszawa IV oraz KRP Warszawa I. Do działań zaangażowani zostali również stołeczni policjanci Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw, którzy na co dzień rozwikłują najtrudniejsze zagadki kryminalne.

Reklama

Policja ujawnia szczegóły i przebieg interwencji

W budynku na drugim piętrze zatrzymano nietrzeźwego 34-letniego mężczyznę z Ukrainy. Był zaskoczony wizytą policjantów, nie stawiał oporu. Podczas przeszukiwania, w pomieszczeniu, do którego wejście było zasłonięte skrzydłem drzwi, funkcjonariusze znaleźli przykryte śpiworami i materacami zwłoki dwóch mężczyzn.

W tym samym czasie policjanci usłyszeli huk gwałtownie zamykanych drzwi. Natychmiast zlokalizowali lokal, w którym - jak się szybko okazało - zabarykadowała się para, mogąca mieć związek ze sprawą zabójstwa. 42-letni mężczyzna z Mazowsza oraz 33-letnia Ukrainka zostali zatrzymani. Dodatkowo, na dziedzińcu zatrzymano dwóch Ukraińców w wieku 54 i 33 lata.

W pustostanie policjanci pod nadzorem prokuratorów przeprowadzali oględziny zwłok i miejsca ich ujawnienia. Z uwagi na możliwe zakażenie bakteriami i niebezpiecznymi substancjami, czynności były wykonywane w kombinezonach i maseczkach ochronnych.

Policjanci współpracowali także z ekspertami medycyny sądowej i kryminalistyki. Użyto również psów tropiących. Kryminalni, mając wiedzę, że ofiar może być więcej, o pomoc zwrócili się do Żandarmerii Wojskowej, która dysponuje georadarem, pozwalającym na wykrycie schowanych ciał. W wyniku wielogodzinnych działań, funkcjonariusze znaleźli zwłoki dwóch kolejnych mężczyzn. Jedno ciało było zakopane w piwnicy, a drugie ukryte na poddaszu.

Reklama

W poniedziałek w pobliżu opuszczonego budynku zatrzymano 43-letnią Ukrainkę, która również może być powiązana z tymi zbrodniami.

Podejrzani usłyszeli zarzuty

Śledczy w ostatnich dniach przeprowadzili eksperyment procesowy, przesłuchali świadków, badali zabezpieczone ślady. Materiał dowodowy zebrany w śledztwie pozwolił na przedstawienie sześciu zatrzymanym zarzutów.

Najpoważniejszy zarzut usłyszał 34-letni obywatel Ukrainy - mężczyzna odpowie za 3 zabójstwa. Za popełnienie zbrodni grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo kara dożywotniego więzienia.

Pozostali są podejrzani o niezawiadomienie organów ścigania o zbrodniach, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja ujawnia szczegóły zbrodni na warszawskiej Woli / Policja