Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie

Policjant Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z warszawskiej Woli będąc po służbie uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 46-letni kierujący volkswagenem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W środę po południu funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Woli po służbie zwrócił uwagę na mężczyznę, który na stacji paliw zatankował auto, po czym poszedł za budynek stacji. Po chwili wrócił i wyrzucił butelkę po wódce do kosza. Wsiadł do auta i ruszył w kierunku myjni. Funkcjonariusz przypuszczał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu i od razu zaalarmował patrol Policji.

Kierowcy grozi kara więzienia

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył policjantom, że rano wypił kieliszek wina. Funkcjonariusze zatrzymali go i wykonali z nim dalsze czynności, zatrzymali również elektronicznie prawo jazdy, jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.