Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinspektor Edyta Bagrowska poinformowała w piątek, że do zdarzenia doszło w nocy we wtorek, gdy służby otrzymały informację o pożarze w budynku mieszkalnym.

Ewakuowano mieszkańców

Funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mężczyzna po wcześniejszych groźbach kierowanych pod adresem najbliższych, przed drzwiami swojego mieszkania, w którym przebywała jego żona wraz z czwórką dzieci, podpalił suszarkę wraz z ubraniami. W wyniku tego zdarzenia ogień przeniósł się na drzwi, doszło do silnego zadymienia całego piętra, a związku z tym do zagrożenia życia i zdrowia nie tylko członków jego rodziny, ale też innych mieszkańców - powiedziała policjantka.

Reklama

Z budynku ewakuowano 11 osób. Mężczyzna uciekł i ukrywał się przed funkcjonariuszami w jednym z mieszkań, gdzie kilka godzin później został zatrzymany. 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zarzut usiłowania zabójstwa żony i dzieci

Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa żony i dzieci. Za te przestępstwa grozi mu nawet dożywocie. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.