Komunikat DO RSZ zwraca uwagę na intensywną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej. Ta aktywność jest związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy.

Polska podrywa myśliwce

DO RSZ zapewnia, że wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana - czytamy.

Reklama

Apel do Mieszkańców

Mieszkańcy, zwłaszcza ci zlokalizowani w południowo-wschodnim obszarze kraju, są proszeni o zrozumienie dla możliwości występowania podwyższonego poziomu hałasu. Jest to konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego w obliczu obecnej sytuacji.

Czym jest DO RSZ?

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych jest głównym organem dowodzenia operacyjnym Siłami Zbrojnymi w Polsce. Od 1 lipca 2005 roku dowodzi siłami biorącymi udział w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych.

DO RSZ jest odpowiedzialne za dowodzenie operacyjne Siłami Zbrojnymi, które są przekazane w jego podporządkowanie zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej. Siedziba Dowództwa Operacyjnego RSZ znajduje się w Warszawie.