Kreacje, które zostaną pokazane 4 października w zabytkowym gmachu Domu Dochodowego przy warszawskim placu Trzech Krzyży, zaprojektowano specjalnie z okazji urodzin kultowej zabawki. LalkęBarbie 50 lat temu stworzyli w USA potomkowie emigrantów z Polski.

Reklama

Stroje dla niej uszyło trzynastu światowej sławy projektantów i siedmiu polskich. Po raz pierwszy w Warszawie będzie więc można zobaczyć efekt pracy Donny Karan, u której ubiera się m.in. znana australijska aktorka Cate Blanchett. Stroje Barbie pokaże też Rebecca Taylor, która na co dzień projektuje ubrania np. dla Cameron Diaz. Nie zabraknie również najbardziej znanych polskich projektantów - m.in. Macieja Zienia oraz Dawida Wolińskiego.

>>>Barbie przebiera się w kryzysie

Organizatorzy imprezy - firma Matel i modelka Ilona Felicjańska - zapowiadają, że warszawski pokaz będzie jednym z największych w Europie i będzie podobny do tego, jaki na początku roku zorganizowano w Nowym Jorku.

Wydarzenie będzie miało również charakter charytatywny. Polscy projektanci zaprojektowali ubranka dla siedmiu lalek i zlicytują je na rzecz chorych na zespół Turnera. "Barbie to przede wszystkim świat dziewczęcych marzeń i zebrane z licytacji pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na walkę z chorobą, która dotyka wyłącznie dziewczynki" - mówi Felicjańska, prezes Fundacji "Niezapominajka".