Podszył się na księdza na portalu randkowym

23-letniemu mieszkańcowi powiatu głogowskiego zarzucane jest podszywanie się pod księdza i wykorzystywanie wizerunku konkretnego duchownego. Ofiarą mężczyzny padł ksiądz Adrian Chojnicki, wikary parafii w Rybniku-Chwałowicach.

Mężczyzna założył konto na portalu randkowym. Wykorzystał ściągnięte z sieci zdjęcia księdza.

Reklama

"Dziennik Zachodni" ujawnił, że poszkodowany użyciem jego wizerunku bez jego zgody ks. Adrian Chojnicki jest obecny w sieci. Na co dzień posługuje on w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w rybnickiej dzielnicy Chwałowice. Duchowny działa w mediach społecznościowych, a celem jego aktywności w tej przestrzeni jest ewangelizacja młodzieży.

Na TikToku duchowny zamieszczał nagrania dotyczące wiary i religii. Dzięki temu zyskał popularność.

Jego popularność postanowił wykorzystać 23-letni oszust. W listopadzie 2023 r., przy użyciu zdjęć duchownego i w odniesieniu do jego kont w sieci, spreparował wpisy na portalu randkowym.Deklarował w nich, że jako osoba duchowna szuka "niewiasty, którą będzie mógł rozgrzeszyć".

Mężczyzna udawał księdza. Grozi mu 8 lat więzienia

Reklama

Ksiądz z Chwałowic miał być tam 23-letnim Michałem zabiegającym o znalezienie partnerki. Wieści o tej kradzieży tożsamości dotarły wkrótce do księdza Adriana Chojnickiego. Duchowny zgłosił sprawę organom ścigania. Opisał też problem w mediach społecznościowych.

Policji ustaliła, kto zmanipulował konta księdza i przerobił zdjęcia z sieci. - W wyniku podjętych czynności kryminalni pod nadzorem rybnickiej prokuratury rejonowej ustalili, że sprawcą podszywania się pod księdza jest 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego – poinformowała starsza aspirant Bogusława Kobeszko, oficer prasowa policji w Rybniku.

Jak podaje "Dziennik Zachodni", 23-latkowi przedstawione zostały już zarzuty. Jego motywy postępowania pozostają nieznane. Mieszkańcowi powiatu głogowskiego grozi kara do 8 lat więzienia.