Zarzuty dla Adama N.

- Postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w osobie ministra zdrowia poprzez niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia ustalonej osoby poprzez ujawnienie za pośrednictwem środków masowego komunikowania we wpisie na internetowym portalu X, czym działał na szkodę interesu prywatnego osoby prywatnej – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Rzecznik zaznaczył, że podejrzany nie przyznał się do zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Reklama

- Postępowanie jest w toku. W tej sprawie występuje jedna osoba podejrzana – dodał. Za ten czyn grozi kara do trzech lat więzienia.

Zawiadomienie w tej sprawie złożyła m.in. Naczelna Izba Lekarska.

Reklama

Wpis byłego ministra. Ujawnił dane o stanie lekarza

Były minister zdrowia w sierpniu ub. roku zamieścił na platformie X (d. Twitter) dwa wpisy. "Kłamstwa @FaktyTVN. We wczorajszym wydaniu usłyszeliśmy, że pacjenci po operacjach ortopedycznych w Poznaniu nie dostali przez ostatnie 2 dni recept na leki przeciwbólowe. Sprawdziliśmy w Poznaniu. I co? Pacjenci po operacjach ortopedycznych otrzymywali recepty na wskazane leki!!" – napisał b. minister w pierwszym wpisie.

W drugim wpisie Adam Niedzielski, nawiązując do materiału wyemitowanego w Faktach TVN, podał dane osobowe lekarza z miejskiego szpitala w Poznaniu: "(...) Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" – napisał Adam N.

Kilka dni później minister podał się do dymisji.