Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z busem na drodze krajowej 70 w Bobrownikach pod Łowiczem (Łódzkie) poinformował oficer dyżurny KW PSP w Łodzi.

Dramatyczne zderzenie czołowe

DK70 jest zablokowana. Trwa akcja ratunkowa. Do zderzenia ciągnika siodłowego z busem przewożącym sześć osób doszło tuż przed godz. 16 w rejonie miejscowości Bobrowniki.

Reklama

To odcinek między autostradą A2 i Łowiczem i drogą krajową 92 (Warszawa - Poznań).

Dk70 jest zablokowana w obu kierunkach między węzłem Skierniewice na autostradzie A2 i Nieborowem.

Cztery osoby nie żyją

Edyta Machnik, oficer prasowy KWP w Łodzi, potwierdziła , że w zderzeniu dwóch samochodów zginęły cztery osoby. Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza.

Według Urszuli Szymczak, oficer prasowej KPP w Łowiczu poza czterema osobami, które zginęły na miejscu wypadku, trzy inne zostały ranne. To dwie osoby z busa i kierowca tira.

LPR w akcji

Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 24-41 l. Trzy osoby ranne (28, 39 i 65 l.) trafiły do szpitali. Dwie z nich zabrały helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga będzie zamknięta do godz. 19. Objazd ze Skierniewic od Bełchowa przez Dzierzgów, Bobrowniki i Arkadię. Od strony Warszawy z Węzła Wiskitki na DK50 do Sochaczewa i dalej DK92 na Łowicz, Poznań. Od strony Poznania możliwy zjazd na węźle Stryków i dalej DK14 w kierunku Łowicza. Na miejscu policja kieruje samochody na trasy objazdów.