O zdarzeniu z udziałem pijanej kierującej poinformował w poniedziałek asp. Marcin Ruciński. Do zdarzenia doszło w sobotę, 15 czerwca na trasie S3 koło Świebodzina. W sobotę kierująca toyotą podczas zmiany pasa ruchu uderzyła w wojskową ciężarówkę" – powiedział asp. Ruciński. Nikomu nic się nie stało.

Reklama

Kobieta miała 3,2 promila alkoholu

W sobotę świebodzińscy policjanci dostali wezwanie do kolizji na trasie S3. Po przyjeździe, okazało się, że w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z wojskowym pojazdem ciężarowym.

Kierujący ciężarówką żołnierz, wyczuł od kobiety prowadzącej samochód osobowy silną woń alkoholu. Kierująca zataczała się i bełkotała, Gdy przyjechał patrol policji, została poddana badaniu alkomatem. Badanie kierującej alkomatem wykazało 3,2 promila alkoholu – powiedział asp. Ruciński.

Teraz kobieta stanie przed sądem. Za prowadzenie po pijanemu grozi jej kara do trzech lat więzienia i wysoka grzywna. Do tego sąd może orzec nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a takżeobowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.