Dziennik Gazeta Prawana logo

Podróżowali nim m.in. Gierek, Jaruzelski, Wałęsa, teraz pociąg trafił do muzeum. GALERIA

17 listopada 2015, 15:46
Maszyna w latach swej świetności osiągała prędkość około 160 km/h, teraz nie przekroczyła 50 km/h. Ponownie głośno o rządowym pociągu z czasów Edwarda Gierka - pojazd trafił właśnie do Muzeum Bieszczadzkiej Kolei Transgranicznej w Nowym Łupkowie.
1/6Chociaż pociąg ma już ponad czterdzieści lat, także dziś jego wyposażenie robi wrażenie. W wagonach przeznaczonych dla komunistycznych dygnitarzy zadbano o niezwykle wysoki standard.
8432660-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
2/6Rządowy pociąg z czasów Gierka
8432692-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
3/6Rządowy pociąg z czasów Gierka
8432724-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
4/6Rządowy pociąg z czasów Gierka
8432756-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
5/6Rządowy pociąg z czasów Gierka
8432788-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
6/6Rządowy pociąg z czasów Gierka
8432820-.jpg
PAP/Grzegorz Michałowski
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj