Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Samolot systemu AWACS na Okęciu. Zobacz ZDJĘCIA z wnętrza maszyny

20 lutego 2017, 19:23
"To nie wizyta kurtuazyjna, to normalne wykonywanie zadań operacyjnych, jeszcze kilkanaście minut temu samolot prowadził działania w polskiej przestrzeni powietrznej" - powiedział zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka. "Dzisiejsza wizyta łączy się z konferencją planowania misji AWACS na drugi kwartał tego roku"- zaznaczył. Dodał, że samolot wykonywał również loty szkoleniowe z pilotami F-16 z poznańskich z Krzesin, dowodząc grupową walką powietrzną.
"To nie wizyta kurtuazyjna, to normalne wykonywanie zadań operacyjnych, jeszcze kilkanaście minut temu samolot prowadził działania w polskiej przestrzeni powietrznej" - powiedział zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka. "Dzisiejsza wizyta łączy się z konferencją planowania misji AWACS na drugi kwartał tego roku"- zaznaczył. Dodał, że samolot wykonywał również loty szkoleniowe z pilotami F-16 z poznańskich z Krzesin, dowodząc grupową walką powietrzną. / PAP / Paweł Supernak
Natowski samolot systemu wczesnego ostrzegania AWACS wylądował w poniedziałek na warszawskim Okęciu; kolejna wizyta maszyny zbiega się tym razem z konferencją komponentu E-3-A zarządzającego flotą AWACS - po raz pierwszy odbędzie się poza siedzibą E-3-A w Geilenkirchen.
Reklama
Reklama
Tematy:
samolot NATO Okęcie AWACS Airborne Warning and Control System

Powiązane

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama